Hodowla kotów tajskich i rosyjskich

 Czym jest pseudohodowla Pseudohodowla – niezarejestrowana hodowla nierasowych, nierodowodowych zwierząt domowych, nieposiadająca uprawnień hodowlanych.

Sytuacja prawna w Polsce

Do 1 stycznia 2012 roku (wejścia w życie nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt[3]) polskie prawo nie regulowało procederu ich prowadzenia[4]. Od tego dnia rozmnażanie psów i kotów w celach handlowych jest zabronione[5] (zakaz ten nie dotyczy zarejestrowanych hodowli[6]). Ponadto zabrania się wprowadzania do obrotu psów i kotów na targowiskach, targach i giełdach[7] oraz prowadzenia takich miejsc z ich sprzedażą[8]. Złamanie tych zakazów jest karalne. Sąd może orzec przepadek narzędzi lub przedmiotów służących do popełnienia tego czynu oraz przedmiotów z niego pochodzących, jak również może orzec przepadek zwierzęcia. Można także orzec nawiązkę w wysokości do 1000 zł na cel związany z ochroną zwierząt[9]. Znowelizowana ustawa również zakazuje[10] pod karą aresztu lub grzywny[11] nabywania psów i kotów w tych miejscach. Wszystkie ww. czyny są wykroczeniem.

Funkcjonowanie pseudohodowli w Polsce

Pseudohodowle są prowadzone bez ograniczeń bądź zobowiązań, możliwie najniższym kosztem, a zdrowie i życie zwierząt jest podporządkowane interesom ekonomicznym i ma znaczenie drugorzędne.

Jedna z interwencji w Wilanowie .Pseudohodowla kotów podsyłam link .Państwu do poczytania –

https://www.koty.pl/wilanow-straz-dla-zwierzat-interweniuje-w-pseudohodowli-2/

Dlaczego psy i koty z pseudohodowli są takie tanie od 500 zł do 1380 zł .Są utrzymywane  najtańszym kosztem.

Pseudohodowcy czesto gęsto rozmnażają psy i koty blisko spokrewnione .Czyli ojciec kryje matkę .Brat siostrę,ojciec córkę .Pózniej są poważne wady genetyczne .Wady serca ,wilotorbielowatość nerek ,wnętrostwo i wiele innych wad.Zwierzęta służą pseudohodowcom jako maszynki do robienia pieniędzy po dwa ,trzy mioty w roku .Rozmażana kotka lub suczka dwa razy do roku co cieczkę   .A wszystko odbywa się jak najniżym kosztem .Cierpią na tym niewinne zwierzęta .Dla pseudohodowcy liczy się tylko i wyłącznie zysk a nie zdrowie zwierząt .Psy i koty nie są szczepione z godnie z kalendażem szczepień ,nie są odobaczane Sprzedawane są  czesto z poważnymi wadami genetycznymi .Mogą być chore na choroby wirusowe na Felv białaczka kotów  ,Fiv niedoboru imunologicznego kotów  oraz Fip zakazne zapalenie otrzewnej kotów śmiertelna choroba kotów .Wszystkie choroby są na naszej stronie :))

Pseudohodwcy są tak bezczeli ,że na serwisie olx.pl .Często wpisują organizację i wymyślony przydomek .Liczą sobie za kociaki  nawet po 1380 zł .Ogłoszenie to miało ponad 3500 wyświetleń i po paru dniach znikneło .Podszywali się pod stowarzyszenie .

Natknełam się nawet na taki incydenyt ,że pseudohodowca ukradł pieczątkę z lecznicy Pani weterynarz w Sokołowie Podlaskim  i podbijał się za Panią weterynarz  i podpisywał .Sprzedawał na portalu olx.pl .Chore psy bez rodowdu bluldożki francuekie i inne rasy psów .Od tamtego roku policja nie ustaliła personaliów tego oszusta i pseudohodowcy .Poszkodowani przez te pseudohodowlę mieli pretensje do Pani weterynarz Pani Oli.

Kochani moja taka rada zanim zarezerwujemy kociaka lub psiaka .Proszę sprawdzić czy dana osoba faktycznie ma zarejestrowaną hodowlę pod podanym przydomkiem .Bo często gęsto gęsto .Biorą zaliczki lub zadatki .Ogłosznie znika nie mamy ani pieniąedzy anie wymarzonego pieska lub kotka .Warto sprawdzić by nie paść ofiarą pseudohodowli .Dla których się liczy tylko i wyłącznie zysk a nie zdrowie zwierząt .

Zajmie nam  to 5  minut w internecie  by dowiedzieć się czy nie trafiliśmy na pseudohodowle .Ale zaoszczędzie nam straconego czasu i nie potrzebnych nerw .I poniesionych kosztów na leczenie zwierzęcia .

>
Facebook