PILĘGNOWANIE KOTÓW

Pilęgnowanie okrywy włosowej u kotów syjamskich jest w zasadzie proste,wystarczy raz w tygodniu przetrzeć mocno futerko kota wilgotną ręką lub gumową szczoteczką,a następnie uczesać grzebieniem lub suchą szczotką.Oczy kocięta otwierają bardzo wcześnie między 5-10 dniem życia.Dlatego należy w pierwszych tygodniach chronić ich wzrok przed silnym dziłaniem światła.Pilęgnowanie uszu polega na ostrożnym przeceraniu ich raz w tygodniu,począwszy od czwartego tygodnia życia,olejkiem dla dzieci lub maścią borną.Pazury u kota można przycinać,pamiętając że należy przycinać tylko zrogowociałe zakończenie,gdyż wewnątrz pazura przebiega krew i naczynie krwionośne.Nieostrożne i zbyt długie przycięcie powoduje krwawienie i ból.Kotu należy zapewnić też drapak ponieważ pozbywa się on bezużytecznej,zewnętrznej warstwy pazura,pod którą wyrasta nowa.

Jaki jest kot tajski:

Jaki jest kot tajski to każdy wie – jest to taki kot syjamski jaki żył jeszcze w XIX wieku. W wieku XX tak przerobiono kota syjamskiego, że w pewnym momencie uzmysłowiono sobie, że jeszcze 50 lat temu był taki dość masywny i ładny kot. Hodowcy zabrali się do pracy i odtworzyli kota, który ma wygląd dawnego kota syjamskiego. Charakter kota tajskiego jest bardziej sympatyczny niż kota syjamskiego.

Obecne koty tajskie różnią się dość znacznie swoim wyglądem między sobą. Pomimo tego, że są standardy rasy, bardzo łatwo można zauważyć czy przodkowie kota pochodzą z USA, Niemiec, Włoch, Rosji. A nawet można wskazać z której części danego państwa pochodzi hodowla kotów. Kolorystyka kotów tajskich jest bardzo różnorodna, a główną cechą wspólną są piękne niebieskie oczy. Obecnie w Europie są modne koty tajskie o umaszczeniu liliowym, czerwonym, czekoladowym, niebieskim i pręgowanym, a w naszym kraju podejście jest bardzo tradycyjne i większość osób chce kota tajskiego o umaszczeniu klasycznym. Mam nadzieję, że moda na inne kolory w końcu trafi do Polski.

Szanowni Państwo polecamy zakupić rękawicę do czesania naszego pupila  bardzo praktyczną która podczas czesania nie drapie naszego pupila czego nie lubią koty jak i psy.    Kota wystarczy uczesać  raz w tygodniu w fazie lnienia w miarę potrzeb . Oraz polecamy żwirek drewniany który używany jest w naszej hodowli .Jest ekologiczny i można go spuścić w toalecie :))

KOCIE MOJO :jACKSON Galaxy polecam tę książkę dla każdego odpowidzialnego opiekuna kota :))

Wszechstronny poradnik gospodarza programu Kot z piekła rodem. Jackson Galaxy pokazuje, w jaki sposób zrozumieć kocie zachowanie i uczynić kota zdrowym i szczęśliwym.

Mojo to pewność siebie, którą kot przejawia, gdy czuje się swobodnie i może się zachowywać w zgodzie ze swoimi instynktami. Gdy pewności siebie brak, pojawiają się problemy: agresja, lękliwość, załatwianie się poza kuwetą. Pomoc w odkryciu i wykorzystaniu kociego mojo oto misja Jacksona Galaxy.

Ta książka to fascynująca podróż po kocim świecie, a także skarbnica wiedzy na temat opieki nad mruczkami. Od zapewnienia kociętom właściwego startu w sensie społecznym do troski o seniorów, Kocie mojo prezentuje całe spektrum fizycznych i emocjonalnych potrzeb kotów podejmuje tematy takie jak pielęgnacja, żywienie, zabawa czy bezstresowe wizyty u weterynarza.

ZDROWIE KOTA
Dbałośc o zdrowie pupila to przede wszystkim umocnienie systemu obronnego organizmu.Duży wpływ ma na to właściwe odżywianie,zapewnienie spokojnego snu,dużo ruchu i zaangazowanie osobiste opiekuna,szczepienia ochronne.Szczepienia ochronne maja duże znaczenie mają na celu wytworzenie przez organizm kota ciał odpornościowych które w przypadku zetknięcia się z wirusem niszczą lub osłabiają jego działanie.W razie wykrycia pcheł należy zastosować obrożę przeciwpchelną,a przy dużej inwazji dostępne preparaty na rynku np.fiprex.
Jeśli planujesz zakup kota bedziesz potrzebował dla niego:kuwety(otwarta lub kryta z filtrem),drapak,zabawki,legowisko,jedzonko,akcesoria do pielęgnacji.
Nasze kocięta wychowują się z nami w domu są socjalizowane z człowiekiem ,rozpieszczane przez naszego syna i córeczkę ,są towarzyskie i łagodnego usposobienia.
„Nieprawda,że nie lubię domowników.Ja także potrafię kochać jak każde inne stworzenie,ale nie bezkrytycznie.Uczuć swoich nie wyrażam w sposób głośny i teatralny.Kto nie rozumie cichego mruczenia,ten nie jest godny,by inteligentne i rozumne i obdarzone dobrym smakiem zwierzęta przywiązywały się do niego.Kto nie potrafi w milczeniu siedzieć długo w jednym miejscu,ten nie jest wart mojego towarzystwa.Kto zawsze potrzebuje brawurowych pokazów,kto nie zadawala się prostym pięknem naturalnych ruchów,ten nigdy nie może zdobyć sympatii kota.Kto żąda ciągle czegoś nowego,kto ugania się za zmiennością,za emocją,kto nie lubi spokoju,równowagi,stałości,komu wydaje się,że prawo egzystencji trzeba zawsze udokumentować czynami,kto nie widzi piękna w zadumie,ten nigdy nie będzie miał wiernego kota.Kto goni za pozornymi radościami życia do tego kot odwróci się plecami.Człowieka ,którego kochają koty,nie może być człowiekiem bez wartośćiowym.”
Dzięki uprzejmości GEORY BALINT.

Małe kocie ABC :

ODBIERAJĄC KOTA Z NASZEJ HODOWLI POTRZEBUJĄ PAŃSTWO:

Pierwsze dni kota w nowym domku:

1.Odbierając kota z naszej hodowli potrzebują Państwo transportera do humanitarnego i bezpiecznego transportu .

2.Kuwety otwartej bądz zamkniętej .

3,Żwirku my używamy :
żwirek drewniany co jest bardziej ekologiczny i można go spuścić do toalety.

4.Miseczki najlepiej trzy jedna na wodę ,druga na karmę suchą ,trzecia na przygotowane mięsko dla kota .Woda powinna być zawsze świeża .

5. Karma sucha Purina Cat schow kitten .Co do karmy my staramy się codziennie podawać mięsko wołowe ugotowane oraz pierś z kurczaka gotowaną ,ser twarogowy jest bardzo zdrowy ma dużo białka nie podajmy kotu mleka krowiego bo powoduje rozstrój żołądka.

6. Kot potrzebuje drapaka może być mały bądz duży z budką lub bez budki .By nie ostrzył pazurków na meblach sofach tylko na drapaku.

7.Zabawki piłeczki ,myszki ,tory tunele .

8.Trzeba uważać na trujące rośliny które są toksyczne dla kotów bluszcz ,fikus ,Gwiazda Betlejemska co kupujemy na Święta Bożego Narodzenia oraz jemioła .

9.Po przywiezieniu kota do nowego domu należy włożyć go do kuwety ,ponieważ,od kuwety kot poznaje dom będzie wiedział ,że ma się tam załatwiać jedzenie i picie powinno stać w tym samym pomieszczeniu .
pierwsze dni kota w nowym domu.
10.Kot powinien być szczepiony raz do roku szczepionką przypominającą i odrobaczany co 4 miesiące .My tak stosujemy w naszej hodowli .

11.Sierść należy usuwać raz w tygodniu na allegro.pl mają szczotki w postaci rękawiczki to się sprawdza i usuwa martwy włos szczególnie bardzo praktyczne lepiej się sprawdza niż szczotka dla kota ,koty lnieją w okresie wiosenno letnim.

Share This